  • F931C105KAA
F931C105KAA
advertisement
Manufacturer No:
F931C105KAA
HK JDW NO:
555-F931C105KAA
Description:
CAPACITOR TANT, 1UF, 16V, 7.5 OHM, 0.1, 3216-12
Step5Bar-code shipping tag
F931C105KAA
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TAPE
  • Depth
    1.6mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    1.8034mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm