  • EMVY6R3GDA822MMN0S
EMVY6R3GDA822MMN0S
advertisement
Manufacturer No:
EMVY6R3GDA822MMN0S
HK JDW NO:
856-EMVY6R3GDA822MMN0S
Description:
Alchip™- MVY 8200μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 1.75A 0.709Dia 18.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVY6R3GDA822MMN0S
    Radial, Can - SMD
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Surface Mount Land Size
    0.748Lx0.748W 19.00mmx19.00mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2004
  • Series
    Alchip™- MVY
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    8200μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    54mOhm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.75A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    38mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.4875A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.75A @ 100kHz
  • Diameter
    18mm
  • Height
    21.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm