  • EEV226M025S9DAAKPLP
EEV226M025S9DAAKPLP
advertisement
Manufacturer No:
EEV226M025S9DAAKPLP
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-EEV226M025S9DAAKPLP
Package:
Description:
Capacitor 20% Tape and Reel
Step5Bar-code shipping tag
EEV226M025S9DAAKPLP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    22uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Ultra Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    1@20°C@100kHz
  • IR (mA)
    160
  • IL (uA)
    5.5@2Min
  • Lifetime (h)
    2000
  • Mounting
    Surface Mount
  • Size (mm)
    5 X 5.4
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    5
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25VDC