  • E32D251CPN183MEE3M
E32D251CPN183MEE3M
advertisement
Manufacturer No:
E32D251CPN183MEE3M
HK JDW NO:
856-E32D251CPN183MEE3M
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
Description:
U32D 18000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 23.78A 3.000Dia 76.20mm -40°C~105°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E32D251CPN183MEE3M
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    18000μF
  • Lead Pitch
    31.75mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11.2mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.250 31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    23.78A
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    23.78A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    31.6274A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    5.625 142.88mm