  • EMHL160ARA471MJA0G
EMHL160ARA471MJA0G
advertisement
Manufacturer No:
EMHL160ARA471MJA0G
HK JDW NO:
856-EMHL160ARA471MJA0G
Description:
AIchip™- MHL 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 487
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMHL160ARA471MJA0G
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    AIchip™- MHL
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    409.2mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    440mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm