  • DSF607Q3R0
DSF607Q3R0
advertisement
Manufacturer No:
DSF607Q3R0
HK JDW NO:
373-DSF607Q3R0
Package:
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Datasheet:
Description:
600F 3.0V 35*70
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSF607Q3R0
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
  • Mfr
    Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Size / Dimension
    1.378" Dia (35.00mm)
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3 V
  • Capacitance
    600 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.886" (22.50mm)