  • DSF256Q3R0
DSF256Q3R0
advertisement
Manufacturer No:
DSF256Q3R0
HK JDW NO:
373-DSF256Q3R0
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
25F 3.0V 16*25
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSF256Q3R0
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Size / Dimension
    0.630" Dia (16.00mm)
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3 V
  • Capacitance
    25 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.295" (7.50mm)