  • DGH306Q2R7
DGH306Q2R7
advertisement
Manufacturer No:
DGH306Q2R7
HK JDW NO:
373-DGH306Q2R7
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP EDLC 2.7V 30F TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DGH306Q2R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    DGH
  • Size / Dimension
    0.630" Dia (16.00mm)
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7 V
  • Capacitance
    30 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    22mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.295" (7.50mm)