  • DSF107Q3R0
DSF107Q3R0
advertisement
Manufacturer No:
DSF107Q3R0
HK JDW NO:
373-DSF107Q3R0
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
100F 3.0V 22*45
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSF107Q3R0
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Mfr
    Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Size / Dimension
    0.866" Dia (22.00mm)
  • Tolerance
    -10%, +30%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3 V
  • Capacitance
    100 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.394" (10.00mm)