  • D332Z20Y5VF6TJ5R
D332Z20Y5VF6TJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D332Z20Y5VF6TJ5R
HK JDW NO:
886-D332Z20Y5VF6TJ5R
Datasheet:
D332Z20Y5VF6TJ5R
Description:
D 3300pF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.197Dia 5.00mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D332Z20Y5VF6TJ5R
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4mm