  • VY1472M63Y5UQ6TV0
VY1472M63Y5UQ6TV0
advertisement
Manufacturer No:
VY1472M63Y5UQ6TV0
HK JDW NO:
886-VY1472M63Y5UQ6TV0
Datasheet:
VY1472M63Y5UQ6TV0
Description:
VY1 4700pF Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.630Dia 16.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 38524
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VY1472M63Y5UQ6TV0
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5U
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    500V
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Diameter
    16mm
  • Height
    19mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Thickness
    5mm