  • CPPC7L-A7B6-81.1TS
CPPC7L-A7B6-81.1TS
advertisement
Manufacturer No:
CPPC7L-A7B6-81.1TS
Manufacturer:
Cardinal Components Inc.
HK JDW NO:
151-CPPC7L-A7B6-81.1TS
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPPC7L-A7B6-81.1TS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FIPO™ CPP
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    81.1MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    50μA
  • Max Supply Current
    25mA
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm