  • CPPC4-A7BR-27.07TS
CPPC4-A7BR-27.07TS
advertisement
Manufacturer No:
CPPC4-A7BR-27.07TS
Manufacturer:
Cardinal Components Inc.
HK JDW NO:
151-CPPC4-A7BR-27.07TS
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm), 4 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPPC4-A7BR-27.07TS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    PC Pin
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm), 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    FIPO™ CPP
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    27.07MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    45mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    50μA
  • Max Supply Current
    45mA
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm