  • CL05C180JB5NNNC
CL05C180JB5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C180JB5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05C180JB5NNNC
Datasheet:
CL05C180JB5NNNC
Description:
CL 18pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 22020
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05C180JB5NNNC
    Select All
  • Thickness
    558.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm