  • CL31B106KAHNNNE
CL31B106KAHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B106KAHNNNE
HK JDW NO:
703-CL31B106KAHNNNE
Datasheet:
CL31B106KAHNNNE
Purchasing and Inquiry
CL31B106KAHNNNE Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
CL31B106KAHNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
CL31B106KAHNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31B106KAHNNNE applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CL31B106KAHNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Published
    1997
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Radiation Hardening
    No
  • Height
    1.6mm
  • Thickness
    1.8034mm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Voltage
    25V
  • Tolerance
    ±10%
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm