  • CL05B104KA5NNNC
CL05B104KA5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B104KA5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05B104KA5NNNC
Description:
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 475172
Purchasing and Inquiry
CL05B104KA5NNNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
CL05B104KA5NNNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
CL05B104KA5NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics
CL05B104KA5NNNC applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL05B104KA5NNNC
  • Capacitance
    0.1μF
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Tolerance
    ±10%
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
    EAR99
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Thickness
    558.8μm
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Voltage - Rated DC
    25V