  • CL32A476KOJNNNE
CL32A476KOJNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32A476KOJNNNE
HK JDW NO:
703-CL32A476KOJNNNE
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CL32A476KOJNNNE
Purchasing and Inquiry
CL32A476KOJNNNE Overview
A 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X5R.With the voltage 16V, it is capable of operating.
CL32A476KOJNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V
CL32A476KOJNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL32A476KOJNNNE applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL32A476KOJNNNE
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Length
    3.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Height
    2.7mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    2.6924mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Tolerance
    ±10%