  • BD48L28G-TL
BD48L28G-TL
advertisement
Manufacturer No:
BD48L28G-TL
HK JDW NO:
687-BD48L28G-TL
Package:
SSOP
Datasheet:
Description:
3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 4178
Step5Bar-code shipping tag
BD48L28G-TL
  • Package / Case
    SSOP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
  • Additional Feature
    DETECTION VOLTAGE IS 2.8V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Voltage - Threshold
    2.8V
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.25mm
  • Width
    1.6mm