  • AC05AT0004701JAC00
AC05AT0004701JAC00
advertisement
Manufacturer No:
AC05AT0004701JAC00
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-AC05AT0004701JAC00
Package:
Axial
Description:
4.7kOhms, 5W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 826
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AC05AT0004701JAC00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    AC-AT
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100/ +180ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W