  • PNP1WVJT-52-91R
PNP1WVJT-52-91R
advertisement
Manufacturer No:
PNP1WVJT-52-91R
HK JDW NO:
898-PNP1WVJT-52-91R
Datasheet:
PNP1WVJT-52-91R
Description:
91Ohm, 1W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
PNP1WVJT-52-91R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    PNPV
  • Size / Dimension
    0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    91Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W