  • MFR-50FTE52-205R
MFR-50FTE52-205R
advertisement
Manufacturer No:
MFR-50FTE52-205R
HK JDW NO:
898-MFR-50FTE52-205R
Datasheet:
MFR-50FTE52-205R
Description:
205Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-50FTE52-205R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    205Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W