  • CCF5515K0FKE36
CCF5515K0FKE36
advertisement
Manufacturer No:
CCF5515K0FKE36
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-CCF5515K0FKE36
Datasheet:
CCF5515K0FKE36
Description:
15kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 11737
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CCF5515K0FKE36
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    CCF55
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.245L 2.29mmx6.22mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15kOhms
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.73mm