  • PNP400JR-73-20R
PNP400JR-73-20R
advertisement
Manufacturer No:
PNP400JR-73-20R
HK JDW NO:
898-PNP400JR-73-20R
Datasheet:
PNP400JR-73-20R
Step5Bar-code shipping tag
PNP400JR-73-20R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PNP
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    4W