  • 150D474X9050A2BE3
150D474X9050A2BE3
advertisement
Manufacturer No:
150D474X9050A2BE3
HK JDW NO:
874-150D474X9050A2BE3
Datasheet:
150D474X9050A2BE3
Description:
0.47μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min 500nA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D474X9050A2BE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Dissipation Factor
    2 %
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm