  • T95X226K6R3LSSL
T95X226K6R3LSSL
advertisement
Manufacturer No:
T95X226K6R3LSSL
HK JDW NO:
874-T95X226K6R3LSSL
Package:
2910 (7227 Metric)
Datasheet:
T95X226K6R3LSSL
Description:
22μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm Tape & Reel (TR) 2910 (7227 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95X226K6R3LSSL
  • Package / Case
    2910 (7227 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    2.6416mm