  • YC358LJK-071K5L
YC358LJK-071K5L
advertisement
Manufacturer No:
YC358LJK-071K5L
HK JDW NO:
898-YC358LJK-071K5L
Datasheet:
YC358LJK-071K5L
Step5Bar-code shipping tag
YC358LJK-071K5L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm