  • TC164-JR-074K7L
TC164-JR-074K7L
advertisement
Manufacturer No:
TC164-JR-074K7L
HK JDW NO:
898-TC164-JR-074K7L
Datasheet:
TC164-JR-074K7L
Description:
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
TC164-JR-074K7L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Power Dissipation
    62.5mW
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm