  • YC122-JR-0710KL
YC122-JR-0710KL
advertisement
Manufacturer No:
YC122-JR-0710KL
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-YC122-JR-0710KL
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
YC122-JR-0710KL
Description:
Quantity:
In Stock : 20540
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YC122-JR-0710KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0404 (1010 Metric), Convex
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    YC122
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    670μm
  • Depth
    1mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Dissipation
    62.5mW
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Isolated
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm