  • YC124-JR-0710RL
YC124-JR-0710RL
advertisement
Manufacturer No:
YC124-JR-0710RL
HK JDW NO:
898-YC124-JR-0710RL
Datasheet:
YC124-JR-0710RL
Description:
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804
Step5Bar-code shipping tag
YC124-JR-0710RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Power Dissipation
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm