  • YC158TJR-0710KL
YC158TJR-0710KL
advertisement
Manufacturer No:
YC158TJR-0710KL
HK JDW NO:
898-YC158TJR-0710KL
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC158TJR-0710KL
Description:
YAGEO - YC158TJR-0710KL - RESISTOR, ARRAY-8, 10K, 0.05, SMD
Step5Bar-code shipping tag
YC158TJR-0710KL
    Select All
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    310mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7/13 INCH
    1
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    25V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
  • Power Dissipation
    31mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    YC158
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%