  • YC358LJK-07150KL
YC358LJK-07150KL
advertisement
Manufacturer No:
YC358LJK-07150KL
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-YC358LJK-07150KL
Package:
2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC358LJK-07150KL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YC358LJK-07150KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    YC358
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm