  • YC158TJR-0724KL
YC158TJR-0724KL
advertisement
Manufacturer No:
YC158TJR-0724KL
HK JDW NO:
898-YC158TJR-0724KL
Datasheet:
YC158TJR-0724KL
Step5Bar-code shipping tag
YC158TJR-0724KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
  • Number of Resistors
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm