  • YC124JR073K3
YC124JR073K3
advertisement
Manufacturer No:
YC124JR073K3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-YC124JR073K3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YC124JR073K3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • HTS Code
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Circuits
    4
  • Element Power Dissipation
    0.0625W