  • Y0070200R000K0L
Y0070200R000K0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0070200R000K0L
HK JDW NO:
890-Y0070200R000K0L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0070200R000K0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Metal Foil
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    1268
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.170 Face x 0.420 H 9.53mmx4.32mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    21
  • Height
    10.668mm