  • Y0069500R000J9L
Y0069500R000J9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0069500R000J9L
HK JDW NO:
890-Y0069500R000J9L
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
Y0069500R000J9L
  • Series
    Accutrim™1260W
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.170 Face x 0.420 H 9.53mmx4.32mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    10.668mm