  • Y006910R0000K9L
Y006910R0000K9L
advertisement
Manufacturer No:
Y006910R0000K9L
HK JDW NO:
890-Y006910R0000K9L
Description:
TRIMMER 10 OHM 0.25W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
Y006910R0000K9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    Accutrim™1260W
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.170 Face x 0.420 H 9.53mmx4.32mmx10.67mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    21
  • Height
    10.668mm