  • Y406910R0000K9L
Y406910R0000K9L
advertisement
Manufacturer No:
Y406910R0000K9L
HK JDW NO:
890-Y406910R0000K9L
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 10 OHM 0.25W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
Y406910R0000K9L
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Bulk
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.420 x 0.170 Facex0.375L 10.67mmx4.32mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    9.525mm