  • Y00512R00000K0L
Y00512R00000K0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00512R00000K0L
HK JDW NO:
890-Y00512R00000K0L
Package:
Metal
Step5Bar-code shipping tag
Y00512R00000K0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Metal
  • Resistive Material
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    Accutrim™1202P
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.325 x 0.195 Facex1.250L 8.26mmx4.95mmx31.75mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    2Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    25
  • Length
    31.75mm