  • XC9572-7TQG100C
XC9572-7TQG100C
advertisement
Manufacturer No:
XC9572-7TQG100C
HK JDW NO:
903-XC9572-7TQG100C
Package:
TQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm PMIC 100 Pin 5V TQFP
Purchasing and Inquiry
XC9572-7TQG100C Overview
A mobile phone network consists of 72macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).A TQFP package contains the item.In this case, there are 72 I/Os programmed.100terminations have been programmed into the device.This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.Power is supplied by a voltage of 5V volts.This part is part of the family [0].It has 100pins programmed.The device can also be used to find [0].High efficiency requires a voltage supply of [0].Data storage is performed using [0].The device has a pinout of [0].The operating temperature should be higher than 0°C.A temperature below 70°Cshould be used as the operating temperature.It consists of 8 logic blocks (LABs).If the maximal frequency is less than [0], it should be lower than that.
XC9572-7TQG100C Features
TQFP package
72 I/Os
100 pin count
100 pins
8 logic blocks (LABs)
XC9572-7TQG100C Applications
There are a lot of Xilinx XC9572-7TQG100C CPLDs applications.
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Programmable polarity
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Digital designs
  • Power up sequencing
  • Custom state machines
  • Parity generators
  • State machine control
  • Battery operated portable devices
  • INTERRUPT SYSTEM
Step5Bar-code shipping tag
XC9572-7TQG100C
  • Package / Case
    TQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    100
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of I/O
    72
  • Memory Type
    FLASH
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Frequency (Max)
    83.3MHz
  • Number of Logic Blocks (LABs)
    8
  • Speed Grade
    7
  • JTAG BST
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm