XC7A35T-2CSG325I
XC7A35T-2CSG325I
903-XC7A35T-2CSG325I
324-LFBGA, CSPBGA
1.5mm mm 850 ps ns FPGAs Artix-7 Series 324-LFBGA, CSPBGA 0.8mm mm 325
In Stock : 722
Purchasing and Inquiry
XC7A35T-2CSG325I Overview
A 324-LFBGA, CSPBGA package contains it, and it is available for download. An FPGA of this type is made up of FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY gates. A total of 150 I/Os are programmed to ensure a more coherent data transfer. There are 33208 logic elements/cells to form a fundamental building block. Power is provided by a 1V-volt supply. Field Programmable Gate Arrays family FPGA part. An attachment Surface Mount allows the FPGA module to be attached to the development board. Fpga chips operates wFpga chipsh a supply voltage of 0.95V~1.05V. There are many types of FPGAs in the Artix-7 series, this is one of them. During the operation of the system, the operating temperature should remain within the range of -40°C~100°C TJ. With this device, you will be able to make use of 150 outputs. Fpga chips is designed to maximiTraye space efficiency by containing the FPGA model in Tray. There are a total of 325 terminations. This device has 1843200 RAM bits, which is the number of RAM bits that this device offers. The RAM si225kBe of this FPGA module reaches 225kB so as to guarantee the normal operation of the program during operation. This cable has 325 pins and is designed to connect to a computer. The FPGA is built as an array of 2600 latches or CLBs. Powered by a 1V power supply, it can be operated by almost anyone. This device has a pin count of 325 in fpga semiconductor.