  • VY1471M31Y5UQ63L0
VY1471M31Y5UQ63L0
advertisement
Manufacturer No:
VY1471M31Y5UQ63L0
HK JDW NO:
886-VY1471M31Y5UQ63L0
Datasheet:
VY1471M31Y5UQ63L0
Description:
VY1 470pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VY1471M31Y5UQ63L0
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    470pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm