  • VY1392M47Y5VQ63V0
VY1392M47Y5VQ63V0
advertisement
Manufacturer No:
VY1392M47Y5VQ63V0
HK JDW NO:
886-VY1392M47Y5VQ63V0
Datasheet:
VY1392M47Y5VQ63V0
Description:
VY1 3900pF 500VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.472Dia 12.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 10000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VY1392M47Y5VQ63V0
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    VY1
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    500VAC
  • Capacitance
    3900pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm