  • 1210SC151KAT1A
1210SC151KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1210SC151KAT1A
HK JDW NO:
66-1210SC151KAT1A
Package:
1210
Datasheet:
1210SC151KAT1A
Description:
150pF Ceramic Capacitor 10% 1210
Step5Bar-code shipping tag
1210SC151KAT1A
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm