  • UPB2W220MHD1TN
UPB2W220MHD1TN
advertisement
Manufacturer No:
UPB2W220MHD1TN
HK JDW NO:
555-UPB2W220MHD1TN
Datasheet:
UPB2W220MHD1TN
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UPB2W220MHD1TN
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.604mA
  • Ripple Current
    275mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.24
  • Ripple Current @ Low Frequency
    275mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    550mA @ 100kHz
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm