  • TZB4R200DB10B00
TZB4R200DB10B00
advertisement
Manufacturer No:
TZB4R200DB10B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZB4R200DB10B00
Package:
Ceramic
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZB4R200DB10B00
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Capacitance-Max
    20pF
  • Capacitance-Min
    4.5pF
  • Height
    2.9972mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.9878mm