  • TZB4P400EA10R00
TZB4P400EA10R00
advertisement
Manufacturer No:
TZB4P400EA10R00
HK JDW NO:
535-TZB4P400EA10R00
Package:
Datasheet:
TZB4P400EA10R00
Description:
Cap Trimmer Ceramic 8.5/40pF 100V N1200±500 ppm/C 0% to 50% Rear Adj 85C T/R
Step5Bar-code shipping tag
TZB4P400EA10R00
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2816
  • Positive Tolerance
    50%
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Bottom Adjustment
  • Capacitance Range
    8.5pF~40pF
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    7mm
  • Width
    4mm