  • TZ03R900E169B00
TZ03R900E169B00
advertisement
Manufacturer No:
TZ03R900E169B00
HK JDW NO:
535-TZ03R900E169B00
Package:
Datasheet:
TZ03R900E169B00
Description:
CAP TRIMMER 9-90PF 50V TH
Step5Bar-code shipping tag
TZ03R900E169B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TZ03
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    6.096mm
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Bottom
  • Capacitance Range
    9pF~90pF
  • Height
    4.826mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm