  • TR3E106K063E0600
TR3E106K063E0600
advertisement
Manufacturer No:
TR3E106K063E0600
HK JDW NO:
874-TR3E106K063E0600
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TR3E106K063E0600
Purchasing and Inquiry
TR3E106K063E0600 Overview
TR3E106K063E0600 Features
the dissipation factor is 6 %
TR3E106K063E0600 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TR3E106K063E0600 applications of tantalum capacitors.
  • Industrial control units
  • Telecom infrastructure
  • Industrial
  • General low power DC/DC and LDO
  • ABS
  • Avionics,
Step5Bar-code shipping tag
TR3E106K063E0600
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.170 4.32mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.2926mm