  • TR3B157K6R3C0400
TR3B157K6R3C0400
advertisement
Manufacturer No:
TR3B157K6R3C0400
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-TR3B157K6R3C0400
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
TR3B157K6R3C0400
Description:
150μF ±10% 400mOhm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TR3B157K6R3C0400
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, TR3
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    150μF
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1411
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm