  • TIM685K020P0W
TIM685K020P0W
advertisement
Manufacturer No:
TIM685K020P0W
HK JDW NO:
192-TIM685K020P0W
Datasheet:
TIM685K020P0W
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.001mA Radial
Step5Bar-code shipping tag
TIM685K020P0W
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    3.18mm
  • Lead Pitch
    3.175mm
  • Size Code
    2311
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    36mA
  • Height Seated (Max)
    8.9662mm
  • Length
    5.842mm
  • Width
    2.667mm